Editör

Fıtrata Bismillah

Merhaba sevgili okuyucular, bu sayımızla birlikte yeni bir yıla Bismillah diyoruz. Bu yılın sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıla vesile olmasını ümit ediyoruz.

Her insan belli bir fıtrat üzere yaratılmıştır. Hayatı boyunca da bu programa uyum göstermesi ve ona uygun hareketlerde bulunması gerekir. Vücuttaki her organın nasıl fıtri bir vazifesi varsa insanın da vazifesi fıtratına yüklenmiş cihazlarla uyum içerisinde yaşamak olmalıdır.

Fıtratta kalmak, insanı yanlışlardan da alıkoyar. Çünkü her insan İslam fıtratı üzere doğar. İslamiyet, bizi doğruya götürür, yanlış fikirleri kabul etmez. Bu masumiyeti korumak gerek.

Şimdilerde fıtrata zarar veren sapkın fikirlerle karşı karşıyayız. Cinsiyet karmaşası yaşayan LGBT’li bireyler, aileyi ve nesilleri tehdit ediyor. Bilerek ve isteyerek o hayatları tercih edenler, fıtratla uyuşmuyor. Birçok kişiyi de kötü etkiliyor.  Bu sebeple cinsiyet kimliği bozukluğu konusunda toplumu, aileleri ve gençleri bilgilendirmek gerekiyor.

Dinimizde kadın ve erkeğin yaratılışlarına uygun hareket etmesi emrediliyor. Bu noktada ailelere büyük görevler düşüyor. Anne-baba davranışlarında, hal ve hareketlerinde, iletişimde, giyim kuşamda, saç kesiminde dahi evlatlarına model olmalıdır. Gerek davranışlarıyla gerek sözleriyle fıtratlarına uygun davranılması gerektiğini telkin etmelidir. Okullarda da fıtrat eğitiminin verilmesi gerekiyor. Biz de bu farkındalığa destek olmak için bu ay dergimizde, aileye ve topluma zarar veren fikirlere karşı “Fıtratta Kal!” diyoruz.  İstifadeniz bol olsun.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*